Kipróbáltuk: ASUS Zenfone 2
Megnéztük, mit tud az ASUS új csúcstelefonja, amely itthon is debütált. A vállalat a rivális csúcsmodelleknél jóval kedvezőbb árazású Zenfone 2-vel és annak variánsaival igyekszik megvetni a lábát a térségben.

Kicsit ormótlan, de strapabíró házA tajvani gyártó készülékénél a formatervezés nem a legkifinomultabb, a készülékház a maga 10,9 milliméterével észrevehetően vaskosabb, mint ami a vetélytársak legújabb (vagy akár eggyel korábbi) generációnál jellemző, ugyanakkor a 2-3 milliméteres differencia a gyakorlatban nem jelent tényleges hátrányt. Bár a telefon kicsit ormótlan, az ívelt hátlapnak köszönhetően jól simul a kézbe, kellemes tartani.

A csúcsmodell Intel Atom Z3580 chipjével (4 mag, 2,33 gigahertzes órajel) és 4 gigabájt RAM-jával ellentétben ez a példány 2 gigabájt RAM-ot és egy négymagos, 1,8 gigahertzre állított Intel Atom Z3560 processzort kapott. A lapka 64 bites utasításkészlettel dolgozik, amit a készüléken lévő Android 5.0 Lollipop rendszer ki is használ.

A méretes telefon kezelését nagyban megkönnyítik a hátoldalon, a kamera alatt elhelyezett hangerőgombok, amelyek mutatóujjal bárki számára kényelmesen elérhetők. Ez a megoldás a gömbölyded hátoldallal ötvözve kísértetiesen emlékeztet az LG újabb okostelefonjaira, igaz itt a bekapcsológomb nem a két hangerőgomb között, hanem a telefon felső élén kapott helyet.

Tapasztalataink alapján tehát a rendszerrel a napi használatban semmilyen különösebb probléma nem adódott, a telefon felületén a navigálás gyors, legfeljebb néha-néha fordul elő, hogy a vállalat saját fejlesztésű ZenUI felülete döccen egyet. Utóbbi azonban könnyedén orvosolható egy másik alkalmazásindító felület, például a Google Now launcher telepítésével – ez akkor is ajánlott, ha valaki szabadulni szeretne az ASUS giccses lapozóanimációitól. Az átvezetőktől eltekintve ugyanakkor a ZenUI egészen ízlésesre sikerült, a gyártó a lehúzható értesítési sávnak fehér hátteret adott, itt találhatók a jól ismert gyorsbeállítások ikonjai, ezek egyébként teljes mértékben személyreszabhatók. A beállítások menü is a világos ikonokkal ellátott fehér alapra épít.

A 13 megapixeles hátlapi kamera hozza a felső-középkategóriában megszokott teljesítményt, a kép kiszemelt pontjára bökve gyorsan beáll a fókusz.

Sötétben a teljesítmény sajnos nem a legjobb, az eszközzel éjszakai módban lőtt felvételeken a legkisebb kézremegés is meglátszik.
Forrás: HWSW