Barion Pixel
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked. 

DOOGEE DG700 Titans 2 Dual Sim: kígyóbőrbe bújt - Teszt

DOOGEE DG700 teszt

Doogee DG700

A készülék egDG700_1y igényes fekete dobozban érkezett, melyet kibontva legfelül található maga a telefon egy védő zacskóban. A dobozt tovább bontva egy angol nyelvű, rövid használati útmutató, a szokásos töltőfej, USB – microUSB kábel és egy headset kapott helyet. Dicséretes, hogy az alap tartozékokon kívül találunk még a csomagban egy kijelző védő fóliát, valamint egy USB OTG kábelt is, ami már előrevetíti, hogy a telefon tudja az OTG funkciót.

Doogee DG700

Amint kézbe vesszük a telefont, az első dolog, ami feltűnik, hogy igen tekintélyes súlya van (kereken 200 g), ami persze érthető, hiszen a készülék fémházas, és egy 4000 mAh kapacitású akkumulátor biztosítja a hosszú készenléti időt, ami akár 3-4 nap is lehet. A súly és az anyagminőség, valamint az összeszerelés minősége biztosítja azt az érzést, mintha a telefon egy darabból állna, és teljesen elpusztíthatatlan lenne. A lényeg tehát, hogy masszív, strapabíró eszköz benyomását kelti.

Doogee DG700

Az előlapot uralja a 4,5 colos, qHD, azaz 960×540 pixel felbontású IPS kijelző, amely mellett körbefut a fém keret, kétoldalt, illetve a készülék alján és tetején kiegészítve műanyag betétekkel. A hátlap kígyóbőr mintázatú műanyagból van, aminek szépségével kapcsolatban igencsak megoszlanak a vélemények, valakinek vagy nagyon tetszik, vagy nagyon nem.

Doogee DG700

Ha lepattintjuk a hátlapot, először egy nagy gumi lappal találkozunk, ami a víztől és a portól védi a készülék belsejét. A gumi tömítés eltávolítása után láthatóvá válik a nagy kapacitású akkumulátor, amelyet ki kell venni ahhoz, hogy hozzáférjünk a 2 db SIM foglalathoz, és a microSD bővítő helyhez.

Doogee DG700

Itt az ideje, hogy bekapcsoljuk a telefont. Bekapcsolás után a szokásos Doogee logós boot animációt láthatjuk, a rendszer indulása nem tart sokáig, viszonylag gyorsan használatra kész a telefon. A készülék elődjénél, a DG 150-es készüléknél már megszokott, Star Trek űrhajók folyosóinak ajtaját idéző zárolási képernyő fogad minket először, itt a gyártó logóját lefelé húzva oldhatjuk fel a telefont, és juthatunk a megszokott Androidos főképernyőre.

Doogee DG700

A gyárilag beállított háttér is fémes textúrájú, alapból 3 kezdőképernyőnk van, de ezt tetszés szerint bővíthetjük. Maga a rendszer alapvetően gyári Android 4.4.2 (állítólag már készen van, és hamarosan elérhető lesz az 5.0 frissítés), egyedi, fémes, illetve néhol gépelemes hátterű ikonokkal, van külön menü gomb, tehát nem a kezdőképernyőkre vannak kirakva az alkalmazások ikonjai, mint például a Huawei telefonjaiban, hanem itt vannak összegyűjtve. Az értesítési sáv is a szokásos módon működik, egy ujjal lehúzva az értesítéseket, két ujjal lehúzva pedig a gyorskapcsolókat érhetjük el. Előre telepített alkalmazásokkal nincs telepakolva a rendszer, ami jó dolog, mert mindenki saját magának telepítheti a programokat a Play áruházból, nincs tele szemetelve a rendszer.

Dooge DG700

A teljesítményt az Antutu Benchmark 5.6.2-es verziójával teszteltük, 19774 pontot ért el a készülék, ami jellemző a középkategóriás eszközökre, és a tapasztalatok szerint mindennapi használatra teljesen elegendő. A telefon átlagos használat során nem akadozik, folyamatosak a lapozások mind a menüben, mind az alapvető alkalmazásokban (névjegyzék, üzenetek, levelező kliensek, stb.). Persze ha 3D-s játékokat vagy párhuzamosan több alkalmazást futtatunk, akkor azért meg lehet akasztani a telefont, de ebben a kategóriában minden konkurens terméknél elmondható.

Dooge DG700

Multimédiás téren is a kategória átlagát hozza a készülék, 5 megapixeles előlapi, és 8 megapixeles hátsó kamerákkal lehet fotózni és videózni, van FM rádió, és a gyári Androidos zene lejátszó. A telefonnal nappal, jó fényviszonyok közt egész jó képeket lehet lőni, de csodát azért ne várjunk tőle.

Összegezve a tapasztalatokat, a Doogee DG 700 Titans 2 egy kitűnő választás lehet azoknak, akiknek fontos a telefon strapabírósága, és hosszú üzemideje, de cserébe nem szeretnének lemondani a legújabb szoftverek nyújtotta funkciókról és felhasználói élményről sem. Abszolút masszív és használható telefon a Titans 2, hátrányként talán a súlyát lehetne megemlíteni, de ez sajnos együtt jár a nagy akkumulátorral és a strapabíró anyagokkal. Szoftveresen nincs lemaradva a versenytársaktól, hardver terén már nem a legfrissebb, de átlagos használatra bőven megfelel.

Forrás: Selectel.hu

Tartalomhoz tartozó címkék: hír
Az oldal tetejére