Barion Pixel
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked. 

Doogee DG800 Valencia, színpompás elegancia - TESZT

Doogee DG800 Valencia – Kutyi megérkezett

Elég hardver, korszerű szoftver, sok meglepetés és bomba ár, ez amit a Doogee DG800 kínál!

Előzmények, választás, vásárlás

Doogee DG800 fehér

Így néz ki a Doogee DG800 gyönyörű hófehér színben. Az érdekesség, hogy két hátlapot kapsz hozzá, így ha megunod, cserélgetheted.

A nyár közepén a kedvesem Xperia X10 Minije elkezdte a lassú halál jeleit mutatni. 4 éve használja és – tisztelet a szétcsúsztatható fizikai QWERTY billentyűzettel rendelkező telefonnak – nagyon szerette.

Szóval újra élesben kezdhettem böngészni a kínai piacot. A THL óta meg sem fordul a fejemben telefonvásárlásnál más lehetőség.

Három dolog volt fontos szempont a választásnál, első két helyen a fényképező és az Android 4.4 szerepel. A fényképezőhöz ő ragaszkodott, a friss rendszert én szerettem volna. A harmadik szempont az ár volt. Így elég egyszerű volt a helyzet, a webshop keresőjében bejelöltem a 13MP-es kamerát és az Android 4.4-et, majd a találatokat ár szerint növekvő sorrendbe rendeztettem.

Nem vettem meg egyből, próbáltam utánanézni a márkának, mivel még előtte sosem halottam róla. Honnan a név, mikor alakultak, honlap, támogatás, kibontós videó, tesztek… Az internet a barátom. A honlap doogee.cc csak kínaiul tud… sajnos még nem értek mandarinul. De a Google ebben is segített, lefordította nekem angolra az oldalt. Kicsit vicces, de nagyrészt érthető.

Szóval a lényeg, hogy 2013 márciusa óta létezik a Doogee, egy 2002-ben alakult KVD International nevű – főként telefonfejlesztéssel és gyártással foglalkozó cég – szárnyai alatt. A cég filozófiája természetesen hangzatos marketing bullshit. Kínairól angolra Google fordítózva, majd magyarra értelmezve kb.: A Doogee szeretne az emberi elme hírnökévé válni, és a kommunikáció által támogatni az érzelmi intelligencia pozitív fejlődését.

A nemes cél érdekében a Doogee csapata aktívan fejleszt és bátran szakít a konvencionális megoldásokkal. A filozófia második részét inkább már nem is próbálom értelmezni, mert olyan ősi kínai igazságossággal, bölcsességgel és helyes úttal foglalkozik, ami az én spirituális szintemet már jóval meghaladja.

Doogee DG800

A márkanév magyarázatára azonban szánok néhány szót mert érdekes.
Tehát Doogee: A D mint Decide (döntés), a dupla OO (∞) a matematikai végtelen jelet szimbolizálja. A GEE nem fogjátok elhinni, azt a szót jelenti, amivel a lóversenyeken hajtják a lovakat! (Gyí, azért ez elég nemzetközi szó, az én nagypapám is ezzel indította útnak Baba nevű paripáját.) Tehát döntés a végtelen gyí mellett.

Így hajtja magát a cég a piacvezető pozíció felé és ezzel biztosítja a felhasználóknak a végtelen erőt és lendületet. Váó, köszi. Véleményem szerint a kreatív csapatnak meg kellett innia pár csésze puerh teát, mire kifundálták ezt a remek stratégiát. Érkezése óta mi csak simán kutyinak szólítjuk…

Aztán találtam még egy érdekes dolgot, Spanyolországban elég erősen marketingelnek, támogatják a Villareal focicsapatát. Illetve a NeedROM-on találtam hozzá több egyedi ROM-ot is. (Én nem élek ilyenekkel, de ha létezik, az számomra megnyugtató és azt jelenti, hogy van mögötte élő közösség.)

Doogee DG800, és a többi modell is Spanyolországban

A döntés megszületett, Kutyit megrendeltük. Én belekalkuláltam még az ilyenkor fizetendő 27% áfát is az árba, amiből végül elmehettünk fagyizni. Sima ingyenes szállítással, 18 naptári nappal a rendelés után, augusztus 4-én hozta a postás.

Doogee DG800 gyári tartozékai

Kicsomagolás, első benyomások.

A csomagolás korrekt, biztonságos. A telefon doboza egy kicsivel nagyobb dobozban volt, amely teljesen be volt vonva barna ragasztószalaggal, belül pedig buborékos fóliával kibélelve. A telefon dobozában a készüléken kívül két hátlap található az egyik egy fekete gumírozott hatású, kellemes tapintású hátlap. Illetve egy fehér, amelyen helyet kapott egy érintésérzékelő is (erről később).

Ezen kívül a telefonon gyárilag is van kijelző védő fólia, de pluszban is küldenek egyet, szimpatikus dolog. A szokásos gyenge minőségű fülhallgató, egy szabványos európai töltőfej és egy igényes lapos USB kábel, ami sajnos rövid csak kb. 40cm.

A készülék kézbevéve kellemes hatást kelt, a mérete talán tökéletes telefonméretnek mondható. Ezt úgy tudom alátámasztani, hogy amikor a kezembe fogom, a hüvelykujjammal még kényelmesen meg tudom érinteni a középső ujjamat. (Ezt a mértékrendszert most vezettem be, az 5”-os THL-nél egyébként csak kényelmetlenül tudom összeérinteni őket.) A telefon felépítése megfelel a szokásos Android felépítésnek.

A tetején a 3,5 Jack csatlakozó mellett mini USB, bal oldalán hangerő szabályzó, jobb oldalán a bekapcsológomb foglal helyet. Az előlapon a 4,5” QHD IPS kijelző felette a hívásoknál használt hangszóró ennek jobb oldalán 8MP-es selfie kamera. A kijelző alatt a megszokott 3 érintőgomb, amely króm színt kapott, de nem világít.

Az előlapon körbefut egy kecses vékony krómozott csík, amelyről nem tudom eldönteni, hogy műanyag, vagy fém. (Valószínűleg műanyag, de nem extra gagyi.) A telefon hátoldalán bal felső sarokban a 13 MP-es elsődleges kamera, alatta egy led villanó (szándékosan nem írom, hogy vaku). A hátlap alján található a másik hangszóró nyílás, felette egy DOOGEE felirat a mottóval: Connecting people and the world. Ez akár a gravitáció mottója is lehetne. Összességében szerintem jó, nem prémium, de nem gagyi, félhomályban távolról egész jól néz ki.

Doogee DG800 főmenü, angol

Hardver, szoftver

Azért egy 4 magos MTK6582-es processzort kapunk, magonként 1,3 GHz-es órajellel, amely egy Mali 400-as videó vezérlővel egészül ki. Ez a processzor 2013 3. negyedévében jelent meg, én jelenleg a már használható belépőszintre vagy középkategóriába pozicionálom. 1GB RAM és 8GB ROM foglal helyet a telefonban, amely maximum 64GB-os microSD kártyával bővíthető.

A megjelenítés egy 4,5”-os 960×540 pixeles IPS érintőképernyőn történik. Egy normál és egy micro SIM foglalat található az akkumulátor felett. Adatkommunikáció szempontjából ez egy 3 generációs okostelefon, GSM-WCDMA hálózatokra képes csatlakozni. Ezen kívül természetesen Wi-Fi (b/g), Bluetooth kapcsolaton is kommunikál. Ami kimaradt, az a 4G adatkapcsolat és az NFC. Nekem nem hiányoznak.

Az elülső kamera 8 MP-es és maximális felbontása 3264×2448 a hátsó egy 13MP-es maximális felbontása 4160×3120 képpont, természetesen LED villanóval és autofocusszal kiegészítve. Ami nem megszokott, hogy a hátuljára szereltek egy „okos szenzort”, melynek segítségével lehet lapozni a galériában és más csodákat is művelhetünk. A hátsó érintőpanelen kívül az érintés nélküli gesztikulációs és a rajzolós utasításokat is képes fogadni a telefon.

A GPS gyorsan talál műholdakat és pontos, Nem tudom, hogy ez a Doogee vagy az MTK mérnökeinek érdeme, de megérdemlik a dicséretet tökéletes ez a funkció.

Doogee DG800 GPS kalibráció

Doogee DG800 AnTuTu teszt

Kutyi Antutuval mérve 17480-as eredményt produkál, ami a Galaxy S3 szint. A 4.4.2-es Android meglepően folyamatosan fut rajta, teljesen használható. Én nagyon feleslegesnek tartom azokat az okostelefonokat, amelyek hardvere nem elégséges a funkciók kihasználásához, ez szerencsére nem ilyen. Minden olyan alkalmazás tökéletesen fut, amit próbáltam, még a Realracing3 is akadásmentesen játszható.

Böngészni Chrome-ot használunk, gyorsan betöltődnek az oldalak és jól olvasható a szöveg. A YouTube is jól működik. Az érintőképernyő egy időben csak 2 pontot képes érzékelni, de azt elég pontosan, nem nagyon gépelek mellé. Összességében pozitív csalódás nekem a rendszer működése és gyorsasága. Az akkumulátor (2000mAh) lehetne erősebb, komoly használat mellett gyorsan lemerül, de tudjuk, az élet nem habostorta.

Doogee DG800 specifikációk

Összegzés

Szerintem ez egy újabb olyan kínai okostelefon, ami ár-érték arányban nehezen talál kihívókra. A legújabb rendszer mellett felvonultat egy rakás extrát. A kedvesem (felhasználó) véleménye közel egy hónap után abszolút pozitív, nagyon szereti, tetszik neki a telefon kinézete, az ikonok egyszerű szépsége. Mióta megvan, sokat használja, az akkumulátor ezért is merül gyorsan.

Az egyik vicces szórakozása, hogy a kamera hangvezérelhető. A capture szóra fényképez a telefon, ő kitalálta, hogyha megfelelő hangsúllyal mondja: egy sör ezzel is megbízhatóan exponál :).Fülhallgatót kell hozzá venni másikat, mert amit mellé kapsz, azt csak egyszer hallgatod meg, aztán kidobod a kukába.

Fényképezés

A kamera használatánál nem csak a megapixelek száma számít, és ráadásul sokszor egyéni ízlés dolga is, hogy kinek mi tetszik. Ezért a fényképező tesztelésénél az összehasonlító elemzést választottam, 4 versenyzővel ugyanabból a pozícióból azonos időpontban készítettem a képeket. A résztvevők: Referenciának egy Canon 550D alap objektívvel teljesen automata módban, egy iPhone 4S, a THL T100S és a tesztalany Doogee. A képeket azonos méretűre kicsinyítem és feliratozom, de itt eredeti méretben több képpel megnézhetitek egyéb érdekes screenshootok társaságában.

Doogee DG800 tesztképCanon kamera vs. Doogee DG800 fényképezőTHL T100s vs Doogee DG800 kameraiPhone tesztkép vs Doogee DG800 kamerája

Forrás: Logout

Tartalomhoz tartozó címkék: hír
Az oldal tetejére