Elephone P6000: 4G, Dual Sim, 64bit, 2GB RAM, HD kijelző – TESZT
“Várakozz és lepődj meg!” – mondja a kínai Elephone cég mottója (Keep expecting and be surprised!), ami első hallásra kicsit félreérthető, hiszen jót és rosszat is várhatunk, valamint a meglepetés is kettős kimenetelű lehet. Ha ehhez még hozzávesszük a tesztkészülékünk mellé kapott szerencsesütit, akkor talán érthető, hogy először miért akadtak kétségeink, mielőtt kinyitottuk volna az Elephone P6000 egyébként karcsú és elegáns dobozát.
Csomag
Bár korántsem mondható egyedinek a csomag kialakítása, panaszra nem lehet okunk, a már többször látott vékony fehér dobozban mindennek megvan a saját helye, tökéletesen kihasználva minden millimétert. Minimalista, helytakarékos és jól néz ki. A töltő és microUSB kábel mellé ugyan nem kapunk fülhallgatót, de kijelzővédő fóliát igen, ami nagyon hasznos tud lenni.
Külső
A készülék műanyag háza szépen egyben van, nem recseg, nincs illesztésbeli hiba, kézben tartva is masszív hatást kelt, nincs a sokak által utált műanyag érzés. Így viszont a telefon könnyű és kényelmes is, a maga 8,9mm-es vastagságával pedig pont ideális (nem túl vékony, és nem is túl vastag), a kerekített sarkok miatt pedig még elegánsabb lett. A hátlap a készülék peremét is magába foglalja, így eltávolítva a hangerő gombokat és a bekapcsológombot is leszedjük.
Szemből az 5 colos 720p-s kijelző, az alatta helyet foglaló kapacitív navigációs gombok, valamint a készülék tetején található előlapi kamera és hangszóró köszön ránk vissza. LED-es értesítő nincs, helyette egy sokkal dizájnosabb megoldást választott az Elephone, a kör alakú Home gomb ugyanis értesítési jelzésként is funkcionál, pulzáló kék fénnyel emlékeztet minket az elmulasztott eseményekre. Egy pillanatig sem fogjuk hiányolni a LED-es értesítőfényt a P6000 tetején, annyira jól néz ki ez a megoldás.
Jobb oldalon a már említett bekapcsológombot, illetve hangerőszabályzó gombokat találjuk, a bal oldal pedig teljesen üres (már ami a gombokat és csatlakozókat illeti). A készülék tetején a 3.5mm-es jack, az alján pedig a microUSB csatlakozó foglal helyet. A hátlapon az Elephone logó és a hangszóró felett láthatjuk a 13MP-es kamerát, és a hozzá tartozó vakut.
Belső
A telefon lelkét egy MediaTek MT6732 SoC adja, 64-bites négymagos Cortex-A53 1.5GHz-es processzorral és egy Mali-T760 GPU-val. A 2GB RAM-mal együtt azt kell, hogy mondjam, kellemes meglepetést okozott a készülék teljesítménye. Gyorsan reagál, minden rábízott feladatot gond nélkül teljesít, legyen az játék vagy videó. A felhasználói felület is akadás vagy késlekedés nélkül végzi a dolgát, a többi kínai gyártónál sokszor problémás helyzetet hibátlanul kezelte a rendszer.
A GameBench szerint a Riptide GP 54fps-en, a Shadow Fight 2 pedig 52fps-en fut, egyszóval nagyon rendben van a készülék, főleg egy középkategóriás mezőnyben. A P6000 gyárilag Android 4.4.4-el kapható, ám a gyártó ígérete szerint hamarosan érkezik az 5.0-ás OTA frissítés. A felület egyébként közel gyári, egy-két apró kinézetbeli eltéréssel. Jó hír továbbá, hogy rootolva, és előre telepített SuperSU-val kapjuk kézhez a telefont, valamint, hogy több ROM is készült hozzá (MIUI 6, Flyme OS, EMUI, CyanogenMod).
Kijelző
Az 1280×720-as kijelző talán egyeseknek kevés, de a 293ppi képpontsűrűségű IPS panel több mint elég egy középkategóriás eszközbe. Ráadásul a P6000 képe az átlagosnál szebb, a betekintési szög is megfelelő, és a színek is elég élénkek. Sőt, ha az alapbeállításokkal nem vagyunk kibékülve, akkor ezeken az értékeken változtathatunk, és akár élesebbre, élénkebbre és világosabbra is állíthatjuk a megjelenítést.
Kamera
A 13MP-es hátlapi lencse – ahogy az lenni szokott – sötétben már könnyen elvérzik, ám világos helyeken meglepően éles fotókat csinálhatunk vele. A gyári kameraalkalmazáson belül számos lehetőségünk van a kamera finomhangolására, többek közt beállíthatjuk a fehéregyensúlyt, a színek élénkségét, stb.
Panoráma és HDR mód is a rendelkezésünkre áll, bár utóbbi számomra kicsit csalódás volt, enélkül sokkal szebbek a képek, így hamar el is hagytam a használatát.
- HDR nélkül
- HDR-rel
- HDR nélkül
- HDR-rel
- HDR nélkül
- HDR-rel
- HDR nélkül
- HDR-rel
- HDR nélkül
- HDR-rel
- HDR nélkül
- HDR-rel
Ahogy látszik, olykor a színek kicsit fakók, bár ezt egy-két beállítás módosításával lehet korrigálni, de csodára még így se számítsunk, nem ezzel a telefonnal fogunk National Geographic-díjas fotókat lőni, arra viszont pont elég, hogy szép minőségben megörökítsük a számunkra fontos emlékeket.
Multimédia
A játékok terén már dícsértük a készüléket, és a videók esetében sem tudunk rosszat mondani, gond nélkül boldogul a HD felvételekkel is, semmilyen akadást nem tapasztaltam. Persze mind a játék, mind a videólejátszás meglátszik az akkumulátor üzemidején, de még így is többet ki lehet préselni a P6000-ből, mint egy átlag középkategóriás mobilból.
Akkumulátor
A 2.700mAh-es akksinál kicsit talán többet vártam, de ha azt vesszük, hogy a MediaTek energiatakarékosabb chipjének csak egy 720p-s kijelzőre kell dolgoznia, akkor valóban felesleges lett volna nagyobb kapacitással ellátni a P6000-et. Már csak azért is, mert így is gond nélkül elvan egy napig a készülék (kb. 15 órát), természetesen normál használat mellett. Egy masszívabb gaming már 4-5 óra alatt könnyen leszívja az akkumulátort, de ez általában így van más eszköz esetében is.
Az akksihoz egyébként a hátlap eltávolításával férhetünk hozzá, e fölött találjuk a dual-SIM, vagy SIM/microSD felállásban használható olvasókat. Utóbbira lehet, hogy nem is lesz szüksége a többségnek, hiszen a készülék 16GB beépített memóriát kapott.
Összegzés
Az Elephone P6000 túlzás nélkül az egyik legjobb piacon lévő középkategóriás telefon, amire méltán lehet büszke a Sencsenben székelő vállalat. Ár/érték arányban nehéz jobb ajánlatot találni.
8/10
Forrás: Android.hu