Barion Pixel
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked. 

Elephone P6i - Alma, de mégsem - TESZT

Elephone P6i – az iPhone 6 klón

 

Egyre nagyobb teret hódítanak a hazai mobiltelefon piacon a kínai „származású” készülékek, itt aztán minden megtalálható a noname márkától kezdve a márkásnak tűnő okosmobilig, egy szóval, bőven van felhozatal. Ugyanakkor nem mehetünk el szó nélkül az olyan hazánkban is ismert márkák mellett, mint a Huawei vagy a Zopo, amelyek csak úgy ontják magukból a tudásban gazdag, kijelzőben egyre nagyobb okostelefonokat, táblagépeket.
Szó, ami szó a kínai mobilok egyre jobban fejlődnek, és amíg az olyan márkák prémium készülékeiért, mint a Samsung vagy az iPhone százezreket kell kiadni, addig azok „klónja” sok esetben az eredetinek a töredékéből megúszható. Így, ha egy mobiltelefonra néhány hónap alatt ráun a gazdája, akkor könnyű szívvel olcsón tud beruházni egy hasonló nagy képességű mobilba. Persze a választás koránt sem egyszerű és nem is könnyű, mivel sok esetben még angol nyelvű tesztet sem lehet találni a kínai mobilokról, ami azon alapulna, hogy valaki kézbe vette, fotózott vele, használta. Pedig ez a megfelelő kínai telefon kiválasztásánál igen fontos tényező lehet.

Az Elephone P6i természetesen gyárilag magyar menüvel érkezik

Elephone márkájú okos mobilról volt már szó a mobilarénán, jelen esetben a legújabb modell közül szeretném bemutatni a P6i fantázianévre hallgató példányt, ami gyakorlatilag az iPhone 6 klónja.

Első ránézésre pozitív élmény a fekete-vörös színű „díszdoboz”, amiben elegánsan elrejtőzik az Elephone P6i okosmobil, bár a csomagolásból még nem lehet ítélkezni, azért sokat sejtet egy ízléses külcsín is.

A doboz tartalma: telefon, hátlapvédő tok, mini USB-s töltő, egy szegényes User Manual angol nyelven. Meglepő, hogy az akksi a telefonban volt, általában külön kis zacsiban mellékelik a doboz tartalmaként.
A gyártó egyszerű és sokat mondó szavakkal hirdeti a mobilt: elegáns és vékony! Kézbe véve a telefont ez a megállapítás maximálisan helytálló! Annak ellenére, hogy a mobil belsőkeret szálcsiszolt fémes anyagból készült, nem nehéz, mindössze 158 gramm, ám térbeli méretei miatt (144.3*72.3*7.6mm) nem árt a biztos kéz hozzá.

Nem csak az Elephone mobilok sajátossága, hogy a hátlapon mindössze a márka logó, a kamera, vaku és a hangszóró kap helyet.
A kijelzőt fedő fólia elkalauzolja azon felhasználókat, akik most ismerkednek a modellel, ugyanis minden gomb funkciója egyértelműen jelölve van.
Ahogyan a nagykönyvben meg van írva, bal oldalra kerültek a hangszabályozó gombok, jobboldalra a bekapcsoló gomb, az aljára pedig micro USB csatlakozó.
Érdekessége az okostelefonnak, hogy egy nagy kerek iPhone-szerű fizikai gombot kapott, amivel a Menübe léphetünk, valamint a Vissza (Back) gomb funkcióját is ellátja. Nincsenek egyéb érintős gombok. Ez mindazoknak, akik eddig hozzá voltak szokva, hogy két gombbal (akár fizikai, akár virtuális) navigálnak, első nyomkodásra zavaró lesz, de könnyen hozzá lehet szokni.
Természetesen az előlapi részről nem hiányozhat az egyre inkább kedvelt elülső kamera sem, mellette közvetlenül a közelség érzékelővel.

Hát akkor, keltsük életre!

A mobiltelefonok hátlapját a legtöbb esetben egy rémálom leszedni, az Elephone P6i szálcsiszolt szintén fémhatású műanyag hátlapja sok kis lábacskával kapaszkodik a házba, és meglepő módon hamar ki is pattannak sorba.
Az 5.0 inches kijelzőhöz talán későbbiekben kicsit vérszegény lesz a 2100 mAh-s akkumulátor, de jelenleg ezzel kell beérni. Annak ellenére, hogy az akksi a telefonba szerelve érkezett, a csatlakozót gondosan leragasztották, így töltőre csatlakoztatni annak eltávolítása után lehetett.
Alig pár perc után, már 83%-os töltöttséget mutatott, hát akkor lássuk a medvét (vagy az „elefántot”)!
Rövid rezgést követően, pár másodperces boot idővel életre is kelt az Android 4.4.2 verziójú oprendszerrel felvértezett Elephone P6i okostelefon.

Kijelző, processzor, tárhely és hálózat

Az 5.0 inches qHD kijelzőn éles és telt színek jelennek meg, a technológia nyújtotta extra felbontás miatt, vagyis jelen esetben 960×540 tűéles megjelenésről beszélhetünk. Továbbá érdemes lehet megemlíteni az IPS panelt, ami a színek élethűbbé tételéért, a kijelző napfényben való olvashatóságáért és a széles betekintési szögért felel. Egy átlagos modern megoldás, viszont erre kifejezetten érdemes figyelniük a kínai gyártóknak, hisz az okostelefonok esetében a kijelző az, ami sokat nyom a latba vásárlásnál.

Az Android 4.4.2 KitKatről túl sokat nincs értelme írni, az Elephone P6i is hordozza mindazt az újdonságot, amit az operációs rendszer nyújt. A lassan egy éve megjelenő KitKat Android elég sok mindenben változott, leginkább szembetűnőek a rendszer kinézetének változásai, a felületek, az ikonok, de a legnagyobb változáson a tárcsázó esett át, valamint az SMS-eknél érdekes, hogy azoknak kezelését a Hangouts végzi ezentúl.

A processzor Media Tek négymagos 1.3GHz-es órajelen működő kis erőmű, ami meglehetősen gyorsan és precízen végzi a dolgát, bár az MT6582-es típust a legtöbb frissen gyártott kínai mobiltelefonban megtalálhatjuk, nem tűnt fel első nyomkodásra, hogy bármelyik alkalmazás vagy gyári program gondot okozott volna neki.

Mivel komolyabb tesztelésre, összehasonlításra nincs módom, ezért kölcsön vettem a http://www.gizmochina.com/ összehasonlító táblázatát, amiből látszik, hogy „családon belül” az MT6582 processzor hol helyezkedik, és milyen tulajdonságokkal rendelkezik az Elephone P6i .

A 4GB belső tárhelyen lehet vitatkozni, hogy sok vagy kevés, vagy esetleg elegendő, de tény, hogy úgyis mindenki kedve szerint bővítgeti majd, 128GB-ig bátran meg lehet tenni. Az 1GB RAM, valamint a 4GB ROM viszont kellemes lehet, mert annál idegesítőbb – legalábbis számomra – nincs, ha a gép vagy a telefon „gondolkodik”, mert fogytán a memória.

Összességében a hálózatot tekintve a Wi-Fi egyértelműen jelen van 802.11n wireless formájában, a két sim-es tulajdonsága miatt pedig minden hálózaton jól érzi magát a mobil (GSM 850/900/1800/1900), de a WCDMA (WCDMA 2100/850 (HSDPA)) megoldás már alap elvárásnak számít. Emellett bluetooth 4.0-val tehetjük teljessé csatlakozási/adatküldési igényeinket.
A gyárilag szerelt magyar nyelvvel pedig az Android 4.4.2 még vonzóbb lehet.

Van képünk hozzá!

Manapság megszokhattuk, hogy egy valamire való okostelefonnak minimum úgy kell viselkednie, mint egy profi fényképezőgépnek. Erre persze a gyártók is rájátszanak, és erősítgetik az elvárásokat a nagyobbnál-nagyobb tudású kamerákkal.
Jelen esetben a P6i-ben a hátlapi kamera 13mpx-es, vakut, valamint autofókuszt kapott, sok finom és mókás dolgot lehet vele művelni: sorozatfelvétel, panorámakép, arckép stb.
Ami viszont tény, hogy kültéren és beltéren valóban éles képet készíthetünk, és meglepő részletességet fedezhetünk fel benne. Biztos vagyok azonban abban, hogy a hozzáértők találnak benne hibát, de ne felejtsük el, hogy egy mobiltelefonról beszélünk!
Ami viszont érdekes, hogy ha egész közelre visszük a kamerát a fotózandó tárgyhoz, akkor apró “zajosságot ” lehet felfedezni, ami talán a megfelelő fény hiányára írható (a dobozos kép lett így fényképezve).

Belső térben, normál fényviszonyok mellett ilyen képet lehet az Elephone P6i-vel készíteni.

Elephone P6i fotózás

Kinti fényviszonyok mellett is kifejezetten élvezhető a kép.

A panorámaképen jól látszanak a közeli és távolabbi részletek.

Az elülső kamera 5mpx felbontású, és beltérben teljesen vállalható képet ad, a Nokia Lumia 620-asom is 5mpx hátulsó kamerával rendelkezik, de a fix fókusznak köszönhetően nem készít ennyire élvezhető képet, mint az Elephone P6i

A képeket alapból nagy felbontásban menti (4160×3120), ami akkor előnyös igazán, ha a kép egyáltalán nem zajos.

A videózás hasonlóan fontos kérdése az okostelefonok világának, a legváratlanabb helyzetben is előkaphatjuk, hogy megfelelő saját gyártású crazy videóval rendelkezhessünk. Az Elephone P6i esetében, ha van elég fény, akkor élvezetes videót lehet készíteni, persze fokozottan figyelve arra, hogy viszonylag stabilan tartsuk a telefont. A gyors mozgás lekövetése sajnos csak majdnem sikerült egyenletesre, ahogy a ráközelítés is minimális akadozással történik (így sem olyanra sikerült, mint, amilyet terveztem).

Összességében elmondhatjuk, hogy tényleg elegánsra faragták az Elephone P6i-t, és ránézésre el is felejthetjük, hogy kínai gyártmányról van szó, ami azért manapság már nem csapódik le olyan negatívan, mint néhány évvel ezelőtt. Az Elephone P6i (iPhone 6 klón) okostelefon tesztje az A-Z olcsóság segítségével jött létre.

Akit még sem győzött meg a teszt, az nézzen meg még ráadásként egy „kicsomagolás” videót az Elephone P6i-ről:

Elephone P6i kicsomagolás videó

Tartalomhoz tartozó címkék: hír
Az oldal tetejére