Barion Pixel
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked. 

A jövő internete

Az internet következő generációja, avagy az Internet of Things

Nem is olyan régen történt, hogy megjelentek az első, igazán okos telefonnak nevezhető készülékek. De miért is nevezzük okosnak őket? Talán mert érintőképernyősek? Vagy netán, mert tudunk rajta mindenféle hasznos applikációkat futtatni?

Kevesen gondolnak bele, de amit a buszon hazafelé, vagy otthon az ágyban nyomogatunk lefekvés előtt, az teljes egészében egy személyi számítógép. Az a funkciója, hogy tudunk vele telefonálni, egészen eltörpül ahhoz képest, hogy képesek vagyunk magával a készülékkel kommunikálni, akár több csatornán keresztül, beszélgetve is.

How-Big-Will-The-Internet-of-Things-Be-header

Alig gondolnák, de már szinte kis számítógépek vezérelnek minden komolyabb modern eszközt, az autóktól kezdve a televízión át, az olyan háztartási gépekig, mint a hűtő, vagy sütő. Az, hogy minden körülöttünk lévő berendezést magunk irányítsunk akár egy gombnyomással, vagy egy halk suttogással a telefonunkon, egy szempillantásnyira van.

Manapság a technikai hírek rovat az IoT-től (Internet of Things) hangos. Nos, ez nem más, mint a minket körbevevő készülékek kommunikációja egymással. Cloud-computing alapú, adatgyűjtő szenzorok hálózata; mobil, virtuális és instant felkapcsolódás teszi lehetővé, hogy az emberek hétköznapjait „okos” eszközök könnyítsék meg.

IoT1

Tehát egy gép-gép kommunikációról beszélünk, ami önmagában még nem lesz képes arra, hogy megfőzze nekünk reggel a kávét, mire felébredünk. Az, hogy szenzorok real-time begyűjtik számunkra az adatokat, még nem ér túl sokat.  Az IoT lényege abban rejlik, hogy a nyers információt képes analizálni. Itt jön képbe a felhő alapú számítás, ami pedig elérhetővé teszi számunkra mindezt, bárhol is vagyunk. Ember – gép – gép kommunikál egymással egyszerre.

Egy nem is olyan távoli jövő vár ránk, ahol okos autóval visszük a gyereket az okos kórházba, ami egy okos városokban működik. Ez nem csak az idő, vagy a pénz megspórolásáról szól, hanem teljesen új, smart alapú termékek gyártását és fejlesztését, valamint új szolgáltatások létrehozását teszi lehetővé. Nem csak vízió már csupán ez a világ, az Apple, Samsung, Microsoft és a Google is fejleszti már a saját IoT rendszerét. Egyre több cég alakítja át belső rendszereit az Internet of Things alapján, hogy megkönnyítsék ezzel mind a dolgozóik, mind a felhasználóik életét.  A következő lépés már az Internet of Everything.

Tartalomhoz tartozó címkék: hír
Az oldal tetejére