Három - nemcsak a magyar igazság!
A kétdimenziós technológia kevésnek bizonyul ezen a területen. Az Intelligent Scan így ugyanis nem pontos, ráadásul biztonság tekintetében sem eredményes. Kiváló példa erre a Samsung Galaxi S9, mely csúcsmobil a javából, de a fent felsoroltak miatt labdába sem rúghat face ID szempontjából az iPhone X mellett. Az is árulkodó tény, hogy a vállalat az Intelligent Scant nem engedi használni a digitális fizetésekhez, mint megbízható alapot nyújtó azonosítást.
Miből adódik az android hátránya?
A válasz egyszerű: az Apple olyan technológiák birtokosa, melyeket per pillanat a Google platformjára szavazó gyártók nem tudhatnak a magukénak.
A 3D arcfelismerés központjában egy lézeres modul áll, ami az arcjegyek letapogatására alkalmas. A technológiát a piac számára biztosító gyártók szinte kivétel nélkül elköteleződtek az Apple mellett, köszönhetően a cég rendelkezésére álló óriási, kapcsolati és anyagi tőkéjének. Magyarul az androidos ökoszisztémát preferáló vállalatoknak nem maradt mozgásterük.
Türelem face ID-t terem?
A fentiek fényében nem maradt más hátra, mint a várakozás. A Samsung meg nem erősített hírek szerint dolgozik egy új, biztonságos alternatíván, de debütálással még nem érdemes számolni.
A Ming-Chi Kuo szerint eközben az ősszel megjelenő iPhone-ok, illetve a legújabb iPad Pro sem fogják nélkülözni az arcfelismerés új dimenzióját, vagyis az Apple láthatóan általánossá kívánja tenni termékeiben, utánozhatatlan szolgáltatását.