Barion Pixel
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked. 

Meizu M1 Note vagy Lenovo K3 Note?

Sok összehasonlító cikket lehet olvasni, azonban a kínai gyártók készülékeit viszonylag ritkán vesszük górcső alá. Mostani cikkünkben megnézzük a Meizu M1 Note és a Lenovo K3 Note harcát.

Első benyomás:
A Meizu kitett magáért, egy elegáns, fehér dobozban küldi készülékét, kicsit hajazva az iPhone designra. A Lenovo K3 már nem mondhatja ezt el magáról, egy egyszerű kartondobozra emlékeztető barna csomagolásban érkezik.

meizu-lenovo

Meizu doboza

meizu-lenovo

Lenovo doboza

Meizu 1:0 Lenovo

Külsőségek:
A Meizunak fényes, unibody (nem eltávolítható) műanyag borítása van, míg a Lenovo külseje leszedhető és matt, alatta találjuk a dual SIM és az SD kártya foglalatokat. Minőségre, tapintásra a Meizu meggyőzőbb (anno az iPhone is innen indult, még van remény), a Lenovo bár a képek alapján modernebb hatást kelt, élőben érezhető az olcsóság.
A Meizu képernyője Gorilla Glass 3-at kapott és eléggé vízálló a borítás, valamint jár hozzá egy védőfólia is. A Lenovonál nem igazán lehet eldönteni hogy valójában miből van a borítás – elvileg üveg, de mindenhol mást írnak (Dragon Trail? Gorilla Glass?)…
A kijelző aránya megintcsak a Meizu javára dönt, a Lenovo képernyője körül több a felesleges terület.

meizu-lenovo

Meizu 2 : 0 Lenovo

Kijelző kívül-belül:
Itt már kicsit kiegyenlítettebb a dolog, mindkét telefon Full HD (1920×1080 pixeles) IPS kijelzővel van ellátva. Telítettségben a Meizu viszi a pálmát, élesebb a képe, azonban a betekintési szögek egyenrangúan egészen jók.  A fehér szín a Meizunál melegebb, a Lenovonál hidegebb tónusú. Ami talán eldönti a játszmát, az az érintési pontok mennyisége – a Lenovo 5, a Meizu viszont 10 pontot érzékel. Így az élesség, a telítettség és az érzékelési pontok miatt megint a Meizu bizonyult jobbnak.

Meizu 3 : 0 Lenovo

Belsőségek (hardver, OS):
Mindkét telefon MTK6752-es, 64 bites 8 magos chipsettel van ellátva, és 2GB RAM-mal és 16GB külső memóriával rendelkezik. Micro Dual SIM van, NFC nincs egyikben sem. Az első különbség: a Meizu nem bővíthető! Akinek ez fontos, ott komolyan gondokat okozhat a Meizu.
Ezen kívül a Meizu 4.4-et, míg a Lenovo már 5.0-s Androidot kapott. Az oprendszer kezelésében kifejezett különbségek nincsenek, a magyar nyelv kicsit problematikus és vicces mindkét kínai készülékben. Nincs külön applikáció képernyő, az iPhone-hoz hasonlóan az appok a főképernyőre kerülnek telepítés után, melyeket utána mappákba szortírozhatunk.
A Wifi, Bluetooth, GPS hálózatok azonosan teljesítenek, nincs velük semmi gond, nem kell állítgatni vagy finomítani semmit.
A kamerák tekintetében is egyformák, a szelfi-kamera 5, míg a hátlapi mindkét készülék esetében 13 megapixeles.
A sebességet tekintve a Lenovo tűnik jobbnak az 5.0-s Android Lollipop miatt (az Antutu tesztek is alátámasztják a megfigyelést).
A játékoknál már kavarodnak a dolgok, a Meizun a Real Racing 3 sokkal jobban teljesített, alig akadt, a Lenovonál a melegedés miatt folyton szaggatott már kb. 10 perc után. Ez valószínűleg nem hardverhiba, hanem az órajeleket veszi vissza drasztikusan a telefon, reméljük ezt a hibát kijavítják hamarosan.
Végeredményben a bővíthetőség és a Lollipop miatt most a Lenovo nyert.

Meizu 3 : 1 Lenovo

 Hangok:
A Meizu hangminősége hívás közben jobb, a Lenovo kicsit digitális hatást kelt de kihangosításnál a hangszóró szépen szól. A magas hangok jók, a mélyeknél van egy kis torzítás. Zenehallgatásnál is a Meizu nyer, persze ehhez kell egy minőségi fülhallgató hogy érzékeljük a különbségeket.

Kamera:
Mint már fent említettem, a megapixelek megegyeznek mindkét készülékben. A Meizuban a színegyensúly mérésében jobb a kéttónusú LED.
Szoftveresen van egy kis eltérés, a Lenovonál nincs képméret, csak 4:3 vagy 16:9-es arány állítás, ennek ellenére szelfizéskor pl. megjósolhatjuk életkorunkat. Prioritások, értitek… :D
Mutatok pár összehasonlító képet, amit sötétben vakuval készítettem. Szerintem világosban / sötétben egyaránt a Meizu teljesít jobban. Lenovo esetében hiába volt részletesebb a kép, a tömörítés miatt mégsem kaptam a várt eredményt, a Meizu viszont növeli a file méretét, hogy ne romoljon a képminőség.

meizu-lenovo

sötétben, vakuval

meizu - lenovo meizu - lenovo

Videók tekintetében nincs érdemi különbség, sötétben mindkét telefon borzalmas teljesítményt nyújt, de világosban egészen jó felvételeket készíthetünk.

A készített képek minősége miatt ismét a Meizu nyert nálam.

Meizu 4 : 1 Lenovo

Akkumulátor teljesítmény:
A Meizu 3150, a Lenovo 3000mAh-s akksival rendelkezik, mellyel kb. 1,5 napos üzemidőt biztosít átlagos használattal. Viszont ha már játszani kezdünk, akár 2-3 óra elég a lemerüléshez..
Mivel itt nincs különbség, 1-1 pontot kap mindkét készülék.

Meizu 5 : 2 Lenovo

ROM:
A Meizu 4.4-e eléggé zárt, így nincsenek rá custom ROM-ok, míg a Lollipop-os Lenovora a NeedROM.com-ról már könnyen beszerezhetünk módosított ROM-ot. Ha a root jogosultságot nézzük, a Meizu jobb – egy menüből kiválaszthatjuk, hogy szeretnénk-e kapni jogosultságot a készülékhez. A megszerzéshez elég egy újraindítás.

A fejlesztésre a Meizunál jobban odafigyelnek, a Lenovonál nem tudni jön-e még rá gyári ROM.

Meizu 6 : 3 Lenovo

 Összességében:
A pontszámok alapján láthatóan a Meizu M1 Note diadalmaskodott a Lenovo K3 felett.
A telefon külsejének minőségibb anyaghasználata, a szebb, telítettebb kijelző, az élesebb képek és az optimalizáltság miatt egyértelműen őt választanám. Tartóssága miatt is jobb választásnak bizonyul, ha hosszútávra tervezünk.
A Lenovo egy olcsó és gyors telefont szeretett volna létrehozni a mindennapi felhasználóknak, akiknek nincs felesleges százezrük telefont venni. Erre a célra tökéletesen megfelel a K3 is.

Ha felkeltették az érdeklődésedet a telefonok, less be webshopunkba, mindkét készülék kapható igencsak jutányos áron!
Meizu M1 Note 
Lenovo K3 Note 

Tartalomhoz tartozó címkék: hír
Az oldal tetejére