Barion Pixel
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked. 

Még mindig hódít a Oneplus One, saját operációs rendszert fejlesztenek hozzá

Nagy dolgok vannak a OnePlus One körül

Ez az a túl jól sikerült androidos mobil, aminek a mai napig meghívó kell a vásárlásához. Bár újabban keddenként már meghívó nélkül is meg lehet venni.

Még rátettek egy lapáttal a gyárilag CyanogenModot futtató remeklés (lásd alul keresetes írásunkat) gyártói: a minap jelentették be, hogy saját operációs rendszert, a nem nyílt forráskódú OxygenOS-t fejlesztenek hozzá. A Reddit információi szerint az új operációs rendszer már márciustól elérhető lesz az OnePlus One tulajdonosainak. A cég közölte, hogy ugyan nem fogják OTA (Over The Air) ráfrissíteni a szoftvert a CyanogenModra, de egyszerűsítik a választható telepítést.Most a OnePlus One egyik társalapítója, Carl Pei jelentette be a TechnoBuffalo oldalán, hogy végre leváltják az eddig Android 4.4 alapokon futó CyanogenModot is Android 5.0 Lollipop alapokra. Persze nem tartották be az ígért 90 napos frissítési határidőt – ahogy eddig egy határidőt sem –, de a felhasználóik nyilván szívesebben fogadják a stabil(abb) változatot, mint egy időben kiadott, de bugokkal terheltet.Fórumokon arról számolnak be, hogy CyanogenMod 12S nightly változatai már igen megbízhatóknak bizonyultak.

 Oneplus One

Mit kell tudni a mobilok fehér elefántjáról?

Úgy esett, hogy az IT sajtó tavaly méltán agyondicsért kínai gyártójától, az Oppotól kilépett alkalmazottak meg a volt alelnök összeálltak egy új csúcskészülék előállítására, ami az OPO, vagyis a Oneplus One nevet kapta. (Ez is már micsoda kínaiság: Oppo – OPO.) A mesteri módon csepegtetett marketing – szinte naponta egy-egy apró, de elképesztő részinformáció – meg is hozta a maga túlságosan is áldásos hatását: nem bírnak eleget gyártani, így aztán a legutóbbi időkig csak meghívóval (!) lehetett OnePlus One-t vásárolni, bár mostanság már keddenként bárki hozzájuthat.

Mi az a csoda, ami ekkora figyelmet kapott? A hardveres összetevők, a kivitel, a szoftver – és a döbbenetes árak.

Kezdjük a hardverrel: a motorháztető alatt 2,5 GHz-es négymagos Snapdragon 801 processzor dohog (olyan gyors, mint a Samsung S5-é), 3 (három!) GB RAM, 16 vagy 64 GB belső memória és 3100 mAh-as akkumulátor együttesével. A Sony Exmor IMX214-es kamerája dupla LED vakuval 13 megapixeles fotókat és 4K/2K videókat készít, mindehhez sztereó JBL hangrendszer muzsikál. Kijelzője 5,5 hüvelykes Full HD, ami 178 fokos szögben látható.

Ami a dizájnt illeti, elegáns fémházat kapott. A kissé nehéz alumínium- vagy acélváz helyett könnyű, de igen ellenálló magnéziumötvözetbe csomagolták. A méretes holmi így mindössze 162 grammot nyom. Vastagsága 8,9 mm, a készülék szélein 4,6 milliméterre vékonyodik.
Ahogy az egy rendes néhai underground csapathoz illik, 2014 okostelefon-zászlóshajóinak gyilkosa nem bloatware „gyári” szoftverrel, nem is „pure” Androiddal, hanem minden ROMolók kedvencével, CyanogenMod operációs rendszerrel érkezett.

Forrás: Hirado.hu
És az ára… Míg a hasonló vagy gyengébb képességű csúcsmobilokhoz legalább kétszázezer Ft körüli áron lehet hozzájutni, az OnePlus One 16 GB-os változata 122 ezer forint.
Tartalomhoz tartozó címkék: hír
Az oldal tetejére