Barion Pixel
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked. 

Oukitel U8: Ami a hátránya, az az előnye is lehet! - TESZT

Az Oukitel már 2007 óta gyárt telefont, de az Oukitel U8 az első készülékük amiről hallottam.

Az Oukitel U8-at egy 64 bit-es MT6735P processzor hajtja meg, aminek az órajele elég alacsony 1,0GHz-es (988Mhz-s pontosan). Az, hogy az órajel elég alacsony a tesztek alatt megtudhatjuk, hogy nem olyan rossz, mint mi azt gondoljuk. Az Oukitel U8-on is van egy ujjlenyomat-olvasó a hátlapján (a kamera alatt jobb oldalán), amelyhez nem kötelező, hogy felébresszük a telefont, ahhoz hogy beolvassa az ujjlenyomatott. Ezért a telefont úgy nevezik, hogy “univerzális tap”.

Dizájn

Hasonlít az iPhone 6-ra, emiatt nem tűnik egy alsó kategóriás készüléknek. Egyből észre fogod venni, hogy a készülék nehéz. Nehezebb minta többi eszköz. Valószínűleg ez az Oukitel taktika azért van, hogy az U8 több prémiumot kapjon, mint eddig. Ha először a kezedbe veszed, akkor érzed, hogy nehezebb, ez azért van, hogy elhitesse veled, hogy többet ér a mobiltelefon, mint az igazi ára. De használat közben a súlyt jobban lehet érezni. Igaz, hogy a telefont sikerült már kiejtenem a kezemből nem is egyszer, de szerencsére csak kétszer vagy háromszor ejtettem el. A csúszós fém oldala miatt ejtheted el a készüléket. Talán ez az egy hibája van. A készüléken hajlított üvege van, a hátlapja viszont műanyagból van. A 3,5mm-es audio és micro USB portok műanyaggal vannak megerősítve. A hangerő gomb jobb oldalt van, a SIM tálca bal oldalt található. A SIM tálca és a gombok kiemelkedő minőséget kaptak ahhoz képest, hogy a készülék 140 dollárba kerül. A hátlapja már a megszokott dizájnt követi, míg a rajta található kamera 2 milliméteres. Azt mondanám, hogy ebben az árkategóriában felesleges a nagy súly.

oukitel u8 hatlap

oukitel u8 elolap oukitel u8 vékonysága oukitel u8

Kijelző

Az Oukitel U8 5,5 küvelykes és 720p kijelzője éles és tiszta. A kijelző oldalai sötétebbek, mint a többi helyen. Furcsa módon ez a probléma nem mindenhol jelenik meg. Ez azt mutatja, hogy az Oukitel-nek nincs minőségellenőrzője. Én is észrevettem egy pár foltot a kijelző alján, valami elkerülhette a készítők figyelmét. A kijelző többi részén szép színek vannak. Szinte ma már minden mobiltelefon IPS kijelzős így azt hittem, hogy az Oukitel U8 is az lesz, emiatt nagyon meglepődtem hogy még sem IPS panelt kapott. A másik dolog hogy még olyan Android 5.1-et kapott, ami nem támogatja még a MiraVision-t. Az ugyan olyan telefonok, mint például a Doogee Y100 Pro nem támogatják a MiraVision-t és így van esély, hogy az U8 frissítésen keresztül kapni fog.

oukitel u8 kijelzo

Teljesítmény

Ahogy korábban említettük a telefont egy MT6735P processzor hajtja, ami nem az egyik legerősebb SoC a piacon. A chipset négymagos CPU az óra jele 1,0Ghz, ami visszapörget minket az időben. De a magok jobb munkát végeztek, mint azt elvártuk. A többi telefon mind például az Elephone P6000 MT6732-es jobban teljesít. A Siswoo Cooper i7, ami MT6752-s ugyan abban az árban van, jobban teljesít. Ahhoz képest, hogy a MT6735P gyenge, elég jól kezeli a 3D-t és a 2D-t, bár a játékok nem igazán úgy futnak rajta, ahogy kellene. Visszatérve az általános teljesítményre, a jól optimalizált Android 5.1-nek köszönhetően, nem laggol a készülék. Az a vicces, hogy a Snapdragon 801- es készülékek például a Xiaomi Mi4 leakadtak a KitKat-nál. Az alkalmazások elég gyorsak, köszönhető még a 2GB RAM-nak. Egy dolgot tudni kell, hogy néha az app-okat lassabban telepíti a kelleténél.

oukitel u8 elolap alul

Kamera

13 megapixeles hátsó kamerája van, a többi telefonoktól eltérően az Oukitel U8 nem IMX214 szenzoros. Nincs sok olyan dolog, amiért dicsekedni lehet a kamerával. A zoomja 100%-os, nincs interpoláció. Talán 8 megapixeles, szoftveresen pedig 13. Szép fotót lehet készíteni vele, de sajnos van egy hibája szoftveresen. Alapértelmezés szerint mindig a szépség mód van beállítva, ezt a legutóbbi frissítés nem oldott meg. A kamerával még a napfényben is szép futót tudsz csinálni, az élessége is rendben van. Itt van néhány teszt fotó.

oukitel u8 tesztkep1 oukitel u8 tesztkep2 oukitel u8 tesztkep3

Akkumulátor

Az akkumulátorra 2850mAh van rá írva, ami nem hamis specifikáció. Hasonló az akkumulátor ideje, mint a OnePlus One-nak. Kb. 5 órát bír ki aktív használat mellett, ami elárulja a készülék hatékonyságát. Természetesen az is tény, hogy az 1 GHz-s négymagos CPU nem igényel sok energiát. Pár perc és az akkumulátor egyből lemerül 0%-ra.

Adatkommunikáció

A hívás jelzése elég hangos és rendesen rezeg. A Wifi jelzés elég jó, de lehetne jobb is. A GPS jel elég erős, még a bel térben is.

Ujjlenyomat-olvasó

Jól működött az ujjlenyomat-olvasó, addig, amíg ki nem jött egy OTA frissítés. A frissítés szinte tönkre tette, emiatt abba hagytam a használatát. Ráadásul néha felébreszti anélkül a telefont, hogy hozzá érnénk.

oukitel u8 ujjlenyomat-olvasó

Szoftver

Az U8-on Android 5.1 (Lolipop) található, mely jól végzi a dolgát. Csomó MT6735 chipset-es telefon került ki és úgy tűnik, hogy mindegyiken fut az Android 5.1. Az tény, hogy az Oukitel nem rakott bele sok mindent, a gyári Android-ba. A bal oldali kapacitív gomb hibás, ugyan is az alkalmazás menü jelenik meg és nem a háttérben futó app-ok. Természetesen, rendszergazdai (root) jogosultsággal meg Xposed modullal ezt ki lehet küszöbölni.

A szoftverben található még egyéb kisebb trükkök. Magában foglalja például a gesztus vezérlést, amit érdemes kikapcsolni, ha zsebben tartjuk a telefont. A készülék nem tesz különbséget, az emberi bőr és a farmer között.

Végszó

oukitel u8

Az Oukitel U8 egy jó készülék, jó teljesítménnyel. A dobozában tartva a súlya nem észrevehető, de később problémák jelentkezhetnek. A készülék 5,5 hüvelykes és nem igazán vékony az előlapja. Mivel az ujjlenyomat-olvasó szinte hibátlan volt a frissítés előtt, így van remény, hogy kijavítják szoftveresen. Remélem, hogy a következő frissítésekben már nem lesz szoftveres hiba és visszahozzák az ujjlenyomat-olvasót.

Forrás: GizChina

Tartalomhoz tartozó címkék: hír
Az oldal tetejére