Mindenki számára fontos, hogy az adott hónap végéig tudjon normálisan böngészni a weboldalakat,csak nem mindegy mennyit is spórolunk az adatforgalommal. Vannak olyan böngészők, amik akár 1 nap alatt leszívhatják az adatforgalmunkat. De vannak kivételek, ilyen például az UC Browser.
Visszatekintő
Az UC Browser-t az UCWeb (vagy UC Mobile) fejlesztette ki 2004-ben, kezdetben J2ME alkalmazásként. Később jött az Android, iOS, Windows Phone stb… Hatalmas felhasználói bázisa Kínában van az UC Browser-nek, de erősen terjeszkedik Indiában, illetve a regionális piacokon. 2014-es adat szerint már több mint 500 millióan használják a böngészőt.
Jellemzői
A böngészőben van egy úgy nevezett felhő alapú gyorsítás és tömörítési eljárás. Ez azért jó, mert az adott weboldalak akár 2x-er gyorsabban betöltődnek. Az eljárás elküldi az adatokat az UC Web szervereinek, majd a felhasználónak tömörítve elküldi a felhasználónak.
Dizájn, Testreszabhatóság
Miután letöltöttük a böngészőt, elénk tárul a kezdőképernyő. Az UC Browser nem követi az,,anyagos” (material) stílust, de szép letisztult forma jellemzi. A kezdőképernyőn a gyorselérési ikonokat láthatjuk. Az első lapon nem, de a többi oldalon módosíthatunk ezeken, vagy akár ki rakhatjuk őket a kezdőképernyőnkre.
A középen található beállítások panelt megnyitva, megtalálhatjuk a könyvjelzőt, előzményeket és más egyéb funkcióit a programnak. A beállítások menüpont mellett megtalálhatjuk a témákat. Itt a böngésző hátterét tudjuk beállítani, de akár azt is hogy mennyire legyen átlátszó.
A beállítások menüpontban be tudjuk állítani, hogy csak a szöveget jelenítse meg, a Felhő alapú gyorsítást vagy akár az értesítéseket is be lehet állítani. Jut eszembe az értesítések. Az UC Browser-hez tartoznak különböző kiegészítők is, amik ha be vannak állítva értesítést kaphatunk róluk. Az egyik ilyen a Facebookos kiegészítő, amik akár ki válthatja a Facebook Messenger-t, vagy a Facebook App-ot. De van itt más is, például egy weboldalról készíthetünk képet, QR olvasó, másokkal megoszthatjuk könnyebben az adott weboldalt, de akár letilthatjuk a különböző reklámokat. Persze, bővíthetjük a kiegészítőket a beépített áruházban (melyhez regisztráció szükséges). Itt is, meg a Beállítások menüpontban is megtalálhatjuk a ,,Speed Mode” nevezetű bővítményt, amiben betudjuk állítani, hogy az adott oldalt, minimális, mobil vagy asztali PC módban kérjük le. Van benne még Éjszakai mód is, mely megcseréli a színeket, továbbá lentebb veszi a fényerőt.

azolcsossag.hu sima fehér háttérrel

A háttérkép beállítva, így az azolcsossag.hu is átlátszó lett.
Ha bejelentkezünk az UC Browser-be (regisztráció után), akkor akár a letöltéseinket felhőbe is menthetjük, vagy ha épp egy weboldalt PC-n szeretnénk tovább olvasni akkor egy mozdulattal átküldhetjük a számítógépre.
Összegzés
Az UC Browser-nek több féle variánsa létezik (mini, alap és HD) én az alap verziót teszteltem le.
Támogatja a JavaScript-et, kisméretű és egy csomó kényelmi funkcióval el van látva, továbbá az adatforgalmunk csökkentéséhez is hozzájárul. Ráadásul egyes kínai gyártók készülékein is előre telepítve megtalálhatjuk, de ha nem a Play Áruházon keresztül le lehet tölteni.