Barion Pixel
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked. 

vivo X5Max teszt

Nem minden nap kerül a kezünk ügyébe egy igazi, Guinness rekordot magáénak mondható márka készüléke.  A következő cikk azonban, egy ilyen gyártó, méghozzá a vivo legújabb készülékéről, az X5Max-ról fog szólni. Vágjunk is bele.

A vivo már hat hónapja birtokolja a legvékonyabb okostelefon gyártójának kijáró címet. A 4,75 mm vékony X5Max a Gionee Elife S5.1 és az Oppo R5 fejéről lopta le a koronát. Mindkét modell nagyjából egy hónapig uralkodhatott. Azonban rögtön csalódnunk kell, hiszen az általunk tesztelt vivo X5Max international változata egy hajszálnyival vastagabb, mint a kínai piacra szánt modell, így tesztünk főszereplője csak a harmadik legvékonyabb. Ennek ellenére ez még mindig egy elképzelhetetlenül vékony készülék. Kézben tartva szinte hihetetlen, mennyire vékonyra sikerült.

vivo x5max

A vivo X5Max specifikációi:

  • Dual-SIM dual-standby funkció
  • 5.5″ 1080p Super AMOLED kapacitív érintőkijelző, 401ppi felbontással
  • Nyolcmagos Cortex-A53 CPU (4x 1.5GHz plusz 4x 1.0GHz), 2GB RAM, Adreno 405 GPU; Qualcomm Snapdragon 615 chipset
  • 13MP autofokuszos kamera, f/2.0 lencse, LED villanóval; HDR, Panorama, Night, Pro módok
  • 1080@30fps, 1/4x slow motion videófelvétel, 10x szuperlassítással
  • 5MP előlapi kamera, f/2.4, 720p videófelvétellel
  • 16GB bővíthető belső tárhely
  • Cat. 4 LTE (150/50Mbps); dual-band Wi-Fi a/b/g/n; Bluetooth 4.0; GPS with A-GPS; microUSB
  • 2,300mAh akkumulátor
  • standard 3.5mm jack bemenet

Külső

A vivo X5Max szürreálisan vékony készülék, ezt már tudjuk. De 153.9 x 78 x 5.1mm méretei ellenére egy elég méretes telefon, tekintve az 5,5″ kijelzőt. A készülék szélein, a kijelző mellett mindkét oldalon találhatunk egy nagyjából 5mm-es peremet, szóval az X5Max méretei megközelítik az 5,7″-os Galaxy Note 4-et. A 156g-os tömeg miatt a X5Max egy kicsit nehezebbnek érződik, mint azt az ember várná, de a nagyszerű anyaghasználat miatt ez egyáltalán nem kellemetlen, sőt, kimondottan igényes telefon benyomását kelti.

vivo x5max

Kijelző

Ha vékony telefont akarsz, nincs más választásod, mint az AMOLED. A vivo X5Max is egy AMOLED panellel érkezik és azt kell, hogy mondjam, az 5,5″ FullHD panel gyönyörű. A 401ppi felbontás tűéles, ha keresel sem fogsz pixeleket találni.

Üzemidő

Az üzemidő az ultavékony telefonok gyengéje, ugyanis nehéz nagy akksit rakni egy alig 5mm-es házba. A kínai piacra szánt vivo X5Max 2000 milliamerpórás akkumulátorral rendelkezik, míg tesztünk szereplője, a nemzetközi modell, 2300mAh-s akksit rejt a burkolata alatt.

Leegyszerűsítve a dolgozt annyit mondhatunk, hogy az X5Max üzemideje bámulatos a méreteit tekintve. Az üzemidejét tesztelve a következő eredményeket kaptuk. 3G-n telefonálva 17 órát bírt az akksi, míg készenléti üzemmódban egy SIM kártyával 11 napot, két SIM kártyával pedig egy nappal kevesebbet bírt. Néztünk rajta filmeket is, és több mint 11 órán keresztül bírta, ami elég arra, hogy átrepüld az Atlanti-óceánt és megállás nélkül mozizz közben. A neten szörfölve 9 órát bírt az eszköz, ami átlagos eredménynek mondható, természetesen ez attól is függ, milyen böngészőt használunk, mert a Google Chrome sokkal jobban sáfárkodik az üzemidővel, mint más böngészők.

Multimédiás képességek

A vivo X5Max-ban található kamera egy f/2.0-ás lencse mögött elhelyezkedő 13 megapixeles szenzor (valószínűleg a Sony gyártmánya). A vele készíthető képek maximális felbontása 4160X3120 pixel. A kamera mellett egy LED villanó található, amely nagyon jó tud jönni, ha sötétben szeretnénk fotózni a készülékkel. Semmi extrára ne számítsunk szoftveres téren, HDR, Panoráma és Éjszakai módok közül választhatunk. A beállítási lehetőségek sajnos elég korlátozottak.

A fényképezés megszállotjainak viszont tetszeni fog a PRO mód, ami megnyitja a lehetőségek tárházát. Rengeteg állítási lehetőség közül enged választani, mint például fehéregyensúly, ISO érzékenység (100-tól egészen 1600-ig), zársebesség (akár 32 másodperc), fényerősség, és a pro módok elengedhetetlen opciója, a manuális fókusz.

A vivo X5Max  videófelvételi adottságai hozzák a kategória átlagát. 1080p/30fps-el képes videót felvenni a telefon. Természetesen lehetőség van lassított felvételeket vagy akár timelapse-eket is készíteni. Azonban a slowmotion-felvétel korlátozva van VGA felbontásra, ami egy elég csúnya baki.

 

Verdikt

A világ harmadik legvékonyabb készüléke remekül teljesített. A papírvékonyságú cucc nagyon jó gazdálkodik az üzemidejével, bármilyen tevékenységet is végezzünk vele. A gyönyörű színekkel operáló kijelző, és az elfogadható kameraképességei ellenére nem tekinthetünk el attól, hogy a telefont hajtó chipset egy hajszálnival gyengébb, mint amire szükség lenne és a szoftver optimalizációja sem a legoptimálisabb. Ezek ugyan nyomós ellenérvek, de együtt lehet élni velük.

A vivo X5Max egy újabb remek eszköz arra, hogy a kínai gyártók felé irányuló, még mindig érezhető ellenszenv, ha nem is végleg, de egy kicsit alábbhagyjon.

Végtére is az X5Max egy nagyon jó formatervű, és prémium anyaghasználattal megáldott készülék, csak az a fránya szoftver lenne egy kicsit jobban optimalizálva. Talán egy frissítéssel ezt is megoldják nemsokára…vivo x5max

vivo x5max

vivo x5max

Forrás: Gsmarena, vivo

Tartalomhoz tartozó címkék: hír
Az oldal tetejére