Barion Pixel
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked. 

Xiaomi Mi Note: A kínai iPhone 6

Régebben az emberek, ha ránéztek egy termék hátuljára és meglátták a „Made in China” feliratot, rögtön a kínai gagyira asszociáltak. Már jó ideje, hogy a világot elárasztották a kelet-ázsiai kütyük, de egyre inkább látszódik a piacon az a trend, ami megváltoztatja az emberek viszonyulását az újonnan megjelenő kínai márkákhoz. Mindezt olcsó és minőségi termékek piacra dobásával.

A kínai okos telefon gyártó cégek egyik kiemelkedő vállalata, a Xiaomi Corp. közel négy év alatt vált az egyik legnagyobb forgalmazóvá. Nem sokkal az iPhone 6 megjelenése után előállt a cég a Xiaomi Mi Note csúcskategóriás telefonnal, ami 2015 januárjában debütált. 

Első ránézésre nagyban hasonlít az iPhone 6 Plus-ra, viszont nem tudunk elsuhanni afelett a tény felett, hogy a készülék új ára szinte a töredéke az almáéhoz képest. Első gondolat, ami eszünkbe juthat, hogy hát ennyi pénzért biztosan egy műanyag ájfón kopit veszünk ki a dobozból, de meg kell nyugtatnom mindenkit, hogy nem. Egy nagyon jól összerakott telefonról van szó, ami teljes egészében üvegből és fémből áll, amit alumínium fog közre. Elöl természetesen Gorilla Glass, hátul pedig a szépen ívelt hátlap gondoskodik arról, hogy a kezünkben tökéletesen illeszkedjen.

2

A képernyője – bár nem egy 2K-s kijelző –, de a maga 1080p felbontásával hozza azt az élményt, amit egy iPhone is. Tökéletesen éles és a színek nagyon szépen kijönnek rajta, pont úgy, ahogyan elvárjuk.

3

A motorháztető alatt pedig szinte egy erőmű rejlik. Quad-core 2.5Ghz Snapdragon 801 processzor, 3GB RAM, 16GB/64GB tárhely, LTE, Dual-SIM (micro-SIM és nano-SIM foglalatok) és egy 13 MP-es hátsó Sony kamera, 4 MP első kamera . Az alap feladatok, mint a gépelés, app megnyitása, bezárása, app-ok között lépkedés akadás mentes, gyors, és a legkomolyabb játékok is zökkenőmentesen futnak rajta, tökéletes játékélményt nyújtva.

A legmeglepőbb része a telefonnak pedig a Xiaomi saját verziójú Android OS. Ahol már minden OEM próbája elbukott, hogy elnyerje az emberek szeretetét, ott ez a rendszer sikert aratott.

5

Próbálja helyettesíteni a Google appokat, mint a Gmail, Chrome, Calendar és Play Store. Mindez azon egyszerű okból kifolyólag, mert a Google szolgáltatásai alapértelmezetten nem elérhetőek Kínában. Viszont fel tudjuk magunk installálni a Google Store-t és ezáltal bármilyen programra szert tehetünk, ahogy már megszoktuk. Az alap home képernyő teljesen úgy néz ki, mint ha csak iPhone-t nyomkodnánk, egyszerűségére és az ikonok elrendezésére nem lehet panaszunk. Pláne, hogy ott van az egykezes funkciója az OS-nek, amivel az egész kijelzőt le tudjuk kicsinyíteni olyan méretűre, amit egy kézzel is tudunk vezérelni. Plusz az értesítő panelen real-time-ban tudjuk követni, hogy mennyi értékes mobil adatmennyiséget használunk éppen. A felhasználói interfész szinte a végletekig le van egyszerűsítve, hasonlóan az iOS-hez (almahasználók figyelem!).

4

Összességében az Mi Note egy remek csúcskategóriás phablet elérhető áron, mely képes versenybe szállni a vele egy súlycsoportban lévő telefonokkal, és néhány funkcióban kenterbe verni őket. Ugyanakkor be kell látni, hogy a Xiaomi még nem egy közismert márka a nyugaton, de jó és olcsó alternatívája lehet az itt bevett készülékeknek.

forrás: GIZMODO

Tartalomhoz tartozó címkék: hír
Az oldal tetejére