Okostelefonból nővérke, ezt kínálja a Lapka
Talán nem sok idő már, és a Lapka márkanévről nem a sajt, hanem az a digitális nővér juthat majd az ember eszébe, mely okostelefon alapokon járulhat hozzá egészségünk javításához.
A mai fiatalok számára a PC-k moduláris felépítése már nem sokat jelent, többségük okostelefonján keresztül éri el a (digitális) világot, játszik, hallgat zenét vagy böngészi a netet. Pedig visszajöhet még a saját eszköz építésének kora; a Google Project Ara kezdeményezésén nem fog múlni. Az amerikai keresőóriás ugyanis olyan fejlesztésen dolgozik, mely nem a gyártók, hanem a felhasználó kezébe adná, milyen modulok legyenek egy okostelefonban.
Általánosan bevett gyakorlat, hogy az egyes mobiltelefon-márkák tulajdonosai a kínai gyártóktól rendelik meg az egyes elemeket (kijelző, processzor, Wi-Fi modul stb.), majd azokat szintén a távol-keleten szereltetik össze. Végül rákerül a tulajdonos matricája, és voilà – kész is az “egyedi” termék.
A Project Ara azonban a modulok összeválogatásának lehetőségéből nem zárja ki a felhasználót, sőt, bátorítja arra, hogy ő döntsön, mi kerüljön készülékébe.
Ezt vitte egy szinttel tovább a Lapka nevű cég, mely szenzorokat épített okostelefonos alapra. Ezekkel az érzékelőkkel otthonunk és egészségünk pillanatnyi állapotát követhetjük figyelemmel. Többek között a légminőséget, a fényerősséget lehet vele számszerűsíteni, de képes EKG- vagy alkoholszint-mérésre is. Egy ilyen eszköz pedig – a sok, különböző szenzor miatt – már csak egészen távolról hasonlít egy ma ismert okostelefonra.
Forrás: MA.hu
És végezetül nézzük át jelenleg milyen szenzor van egy mai telefonban, mi az amit maximum tudnak? Lássuk a legtöbb szenzorral rendelkező egyik Dual Sim mobilunk videóját:
Ebben a készülékben van:
– Ujjlenyomat érzékelő szenzor (Biztonság, első helyen!)
– NFC szenzor (A 21. századi mobilfizetésekhez kell)
– Gesztus érzékelő (Kéz,ujj suhintásokkal lapozhatsz pl e-könyv olvasásnál)
– Gravitációs érzékelő (Méri a sebességet, futásnál navigációnál)
– Fényérzékelő (A külső fénytől függően szabályozza a fényerejét, így neked nem kell)
– Proximity szenzor (amikor elsötétül a telefon, ha a füled mellé teszed telefonálás közben, így takarékosabb)