A keresőóriás jelene, jövője , a csatlakoztatott termékek állapota és az aktuálisan, fejlesztés alatt lévő Android Q is téma volt az elstartolt Google I/O fejlesztői konferencián. A legfontosabb esemény - mobilos oldalról - az okostelefon páros színre lépése. Bár amikor a Pixel 3a és az XL jelölésű nagytestvér neve elhangzott senki sem lepődött meg, lévén ahogy tavaly nem sikerült titokban tartani a csúcskategóriás modelleket, úgy idén hasonlóan jártak a középkategória új üdvöskéi.
A lényeg, azonban mégis izgalmas: a Nexusok után ismét a középkategória került fókuszba. Egyelőre egyik típus sem érhető el nálunk, de azért érdemes rákukkantani a modellekre közelebbről is.
Egyik készülék sem visel noccsot AMOLED kijelzőjén, de kávahiánnyal nem lehet számolni: alul-felül találni belőle bőven, s ehhez társul még, hogy rendszerszinten a virtuális alsó sáv nem rejthető el.
Elsősorban persze nem a fizikumra vonatkozó paraméterek, vagy éppen a 4 Gb RAM, 64 Gb nem bővíthető tárhely, nyolcmagos Snapdragon processzor a lényeg (hiszen Android Pie platformom sebesen teker a rendszer). A duó a kamerák tekintetében teszi oda magát.
Elől egy nyolc megapixeles, míg hátul egy 12,2 megapixeles kamera helyezkedik el. Egy-egy darab, ami szokatlannak tűnhet, bár a Google a jelenséget úgy magyarázza, hogy a mennyiség helyett a minőségre koncentráltak a tervezés során. Ezt az állítást hivatott alátámasztani a jóféle f/1,8-as rekeszértékű optika, a saját HDR+ képfeldolgozó algoritmus, valamint a Night Sight éjszakai mód. Ez azért középkategóriában tényleg nem gyenge. A keresőóriás komoly fotósteljesítményt garantál, egyéb eszközök és kiegészítők nélkül.
A két Pixel ráadásul pár tradicionális jellemvonással is büszkélkedik, sokak örömére: jag port, hátoldali ujjlenyomat leolvasó, gyors töltés. A kisebbik 3000, míg a nagyobbik modell 3700 MAh-s telepet kapott.
A Google három generációnyi Android frissítést borítékol a felhasználók számára, mindezt 400 illetve 480 eurórért, ezzel becélozva a készülékeket a középkategória felsőházába.