Barion Pixel
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked. 

Megjelent a Play Áruházban az Acecard nevű trójai vírus!

Az Acecard névre keresztelt Android-os vírus majdnem 50 pénzügyi, közösségi és más alkalmazásokból képes fontos adatokat lopni.

A vírust elsőnek 2014 februárjában észlelték, de jó ideig nem mutatott semmilyen rosszindulatú fellépést. 2015 harmadik negyedévében vették észre a Kaspersky Lab szakértői, hogy megnövekedett a banki támadások száma, ugyanis több mint 6000 támadásban kapott szerepet. Emiatt tovább vizsgálódtak a szarkértők és felfedezték az Acecard nevű banki trójait.

Acecard támadási térkép

Accecard támadások – Forrás: Kaspersky

A vírus széles skálán mozog, ugyanis képes lehallgatni bankok hangüzeneteit és adathalászatra is alkalmas. Hamis ablakaival hivatalos programként tünteti fel magát, a valóságban azonban egy veszélyes trójai lapul a háttérben. A mobileszközöket általában azután érte a fertőzés, hogy letöltöttek egy eredetinek álcázott rosszindulatú alkalmazást. Az Acecard verzióit többnyire Flash Player-ként, de néha más népszerű szoftver nevével is használják.

Az Acecard így álcázza magát

Az Acecard így álcázza magát

Az Acecard  legújabb változat körülbelül harmincféle banki és fizetési rendszerhez kapcsolódó alkalmazás támadására képes. Például:

  • IM szolgáltatások: WhatsApp, Viber, Instagram, Skype
  • Közösségi hálózatok: VKontakte, Odnoklassniki, Facebook, Twitter
  • Gmail kliens
  • PayPal alkalmazás
  • Google Play és Google Music

A Kaspersky Lab álláspontja szerint az Acecard mögött ugyanazok a valószínűleg orosz internetes bűnözők állhatnak, akik az első, a Tor anonim hálózatra támaszkodó Android-os kártevőt is készítették. Szintén hozzájuk fűzhető az első mobilos ransomware is, ami fenyegetéssel próbál pénzt kicsikarni a felhasználóból. A banki trójai ugyanis amellett, hogy a fentiekkel számottevő mennyiségű azonos kódot tartalmaz, ugyanazokkal a vezérlőszerverekkel is kommunikál, mint a korábbi kártevő szoftverek.

Hogyan védekezhetünk ellene?

  • Ne töltsön le, vagy telepítsen olyan alkalmazásokat a Google Play áruházból, illetve más forrásból, amelyek nem tűnnek megbízhatónak. Ilyenek például a kevés értékeléssel rendelkező App-ok.
  • Ne nyisson meg gyanús weboldalakat, és ne kattintson gyanús hivatkozásokra.
  • Telepítsen megbízható biztonsági megoldást a mobileszközére (például Avast, Comodo, ESET Mobile Security). Győződjön meg arról, hogy a víruskeresőjének adatbázisa naprakész, és a program megfelelően működik.
Tartalomhoz tartozó címkék: hír
Az oldal tetejére