Barion Pixel
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked. 

Ubro M1: Középkategóriás könnyű tüzérség! -TESZT!

Az Ubro nem rég kiadott egy telefont, az Ubro M1-et. Ez az első olyan telefon, amiben a BOM (Bill of material, magyarul nagyjából az anyagköltség számlája) mutatkozik, így a teljes költség az összes alkatrészre a gyártóra hárul.

Az a cél a BOM-al, hogy a technológia emelkedjen fentebb. De félre téve a BOM-ot, az Ubron igazán jó készülék, kérdés hogy megéri-e a pénzt?

ubro m1

Kinézete

A készülék méretei 70 x 142 x 6,9 mm-es, az előlapján egy 5 hüvelykes kijelző található. Súlyra se nem könnyű, de nem is nehéz, pontosan 155 gramm. Ami még a készülékházat illeti, nincs semmi újdonság. Az előlapon 3 kapacitív érintőgomb található, a készülék jobb oldalán a hangerőgombok, alatta pedig a bekapcsoló gomb helyezkedik el. A készülék műanyagból van, a hátlapja két üvegből áll össze. Az oldal kerete, ami alumíniumból készült. Ezt a CNC tette össze, akik már számos prémium telefont tett össze. A hátlapi üvegen, sajnos rajta maradnak az ujjlenyomatok, de nem zavaró, egy védőfóliával levédhető ez a rész.

ubro m1 alja ubro m1 hatlapja ubro m1 oldala felul ubro m1 hatlapi kamera

 

Az Ubro M1 minőségre 10-ből 8.5 pontot kapott.

Kijelző

ubro m1 kijelzo ubro m1 kijelzo alul

Az Ubro M1-nek 5 hüvelykes 720 x 1280 pixel (kb. 295 dpi) IPS kijelzője van. A készülék nem okoz csalódást, mint az a képeken is látható, ugyan is minden szögből éles a kép.  Az IPS kijelző a legjobb, mert kiváló a szín visszaadása, jó a látószög és nagyobb a fényereje. Ez azt jelenti, hogy jól lehet látni, ha a legmagasabbra vagy a legkisebbre veszed a fényerőt. Az Ubro M1-en is van Gorilla Glass képernyővédő, ami megvédi a víztől és a karcolásoktól is a képernyőt. Összességében a kijelző kiváló, csak kicsit kevés a 720p felbontás. Ezért 10-ből 7.5 pontot kapott.

ubro m1 kijelzo felulKamera

A készüléknek 13 megapixeles hátsó kamerája van, ami képes HD minőségben videót fel venni, ami akár 30 képkockás sorozatképet is tud lőni. Az előlapon egy 5 megapixeles szelfi kamera található. Bár a hardver jó, a kamera még jobb. Az Ubro-nak megvan a lehetősége, hogy a hátlapi 13 megapixeles kamera ne csak FULL HD-ban, hanem akár 4K-ban is tudjon videózni. Van még egy jó dolog a kameránál, hogy rendelkezik OIS (optikai kép stabilizátor) funkcióval, ami lehetővé teszi a fotósokat, hogy jobb képet készítsenek.  A videóknál csökkenti a remegést, ezáltal az eredmény egy szaggatásmentes felvétel. Egyébként a hátlapi kamera egy Sony IMX214 szenzorból áll.

ubro-m1-kamera ubro-m1-kamera-teszt

 

Az Ubro M1 kamerája 10-ből 9.5 pontot kapott.
Főbb funkciói: folyamatos zoom, panoráma, HDR, érintés fókusz és az arc felismerés.

Hardver

ubro-m1-szoftver

A készülékben egy négymagos 64-bites MT6735A chipset található, aminek az óra jele 1,3GHz-s. Amíg a 64-bites architektúra kiemelkedően jobb, mint a 32-bites társaik, biztos lehet benne, hogy a legtöbb APP biztos, hogy futni fognak. Amíg az 1,3GHz-s processzor jó és a benne található memória sem kevés (2GB RAM). De sajnos a MediaTek chipset-nek a rossz hővezetése miatt felforr a telefon, ha folyamatosan hosszabb ideig játszol, komolyabb játékokkal. De a könnyebb játékok, mint például a Fruit Ninnja és az Angry Birds simán el fut rajta úgy, hogy nem forr fel a készülék.

ubro-m1-benchmark

 

ubro-benchmark-eredmeny

Ami a GPU-t illeti, egy Mali T720MP2-őt kapott, ami 2x450mHz-n pörög. Bőven elegendő, hogy jól futtassa az Android és más programok grafikai elemeit. A hardver 10-ből, 8 pontot kapott.

Szoftver

Az Ubro M1 nem maradhat el szoftveres téren sem, ugyan is a legfrissebb Android 5.1-et (Lolipop) kapta meg. Nem okoz csalódást, szép is és gyors is. Az Ubro nem készített, hozzá külön felhasználói felületet, de kapott néhány új ikont.
A szoftver 10-ből 9 pontot kapott a gyorsasága és a minimális változtatások miatt.

ubro-m1-szoftver-specs ubro-m1-szoftver-specsbench

Akkumulátor

A készülék házában egy2350mAh-s akkumulátorra van, ami akár egész nap kibírja közepes használat mellett. Az akkumulátora általános ezért 10-ből 7 pontot kapott.

Adatkommunikáció és más csatlakozási lehetőség

Az Ubro M1 támogatja az összes 4G-s hálózatot. A telefonban két SIM foglalat van, a telefon csak DUAL-Standby módban képes üzemelni. Tehát ha az egyikről jön a hívás, akkor a másik lekapcsolódik a hálózatról. A készülékben Bluetooth 4.0 és a Wi-Fi + Hotspot is van, mint a többi okostelefonban. Az unibody ház ellenére, bővíthetjük microSD, microSDHC, microSDXC kártyával, akár 32GB-ig. Egyébként a telefonban 16GB található.
Ami hiányzik az a NFC, de van, aki használja?

Az adatkommunikációra és csatlakozási lehetőségeire 10-ből 9 pontot kapott.

Összegzés

Az Ubro M1 lenyűgöző, de az ára még jobb, alig éri el az 50 ezer forintot. Persze vannak hibái, mint például a 720p-s felbontás, a kis kapacitású akkumulátor, de még ezektől eltérve is kiváló készülék. Ha olyan telefont keresel, ami kiváló és vannak extra funkciói és még az ára se a mennyekben van, akkor ne keress tovább!

Forrás: GizmoChina

Tartalomhoz tartozó címkék: hír
Az oldal tetejére